Troszkę wspomnień...

• autor: dragoslav, 2011-03-24 19:16

Młodzi piłkarze Wdy wzięli udział w bydgoskim turnieju Deichmann, który rozgrywano pod znakiem Mini Mistrzostw Europy 2009.

Drużynę prowadził wówczas trener Mariusz Kaszubowski.

W galerii zdjęcia z turnieju.

Przez blisko dwa miesiące (od 19 kwietnia do 14 czerwca) świeckie Orliki, występujące w barwach Turcji, toczyły zacięte boje o cenne punkty. Podczas futbolowych zmagań niejednokrotnie przyszło im stawać w szranki z bardziej doświadczonym zespołami. Nasi reprezentanci jednak nie tracili ducha walki, biorąc udział w każdym weekendowym spotkaniu. Nasza drużyna rozegrała dwadzieścia meczy. Przez osiem tygodni rozgrywki przebiegały systemem ligowym, gdzie tą część turnieju zakończyliśmy na trzynastym miejscu spośród 24 występujących drużyn. Natomiast w ostatni weekend obowiązywał system pucharowy i wówczas w pierwszej rundzie pokonaliśmy Finlandię (Victoria Koronowo) 4:1 a w następnej ulegliśmy Niemcom (Zawisza Bydgoszcz) 1:2.

Na konto młodych futbolistów zapisanych zostało osiem zwycięstw, tyle samo porażek oraz cztery remisy. Bramki dla świeckiego klubu zdobyli: Kacper Kęsik (11), Alan Byrtek (10), Miłosz Skorupski (3), Bartosz Trzebiatowski (3), Mateusz Minga (1), Michał Matuła (1).

Zwycięzcą bydgoskiego turnieju została drużyna Czech (Lider Włocławek), która pojechała na ogólnopolski finał do Wrocławia. W finałowym meczu pokonali Polskę (Chemik Bydgoszcz), trzecie miejsce zaś zajęła Norwegia (Zawisza Bydgoszcz). Pozostałe drużyny spoza pierwszej trójki organizatorzy postanowili uplasować na piątym miejscu.

Udział w turnieju z pewnością dał chłopcom wiele satysfakcji. Jednakże dla nich samych równie cenne jest zdobyte podczas rozgrywek doświadczenie. Rywalizując z wieloma drużynami, prezentującymi różnorodny styl gry i poziom umiejętności nabierali pewności siebie i przysłowiowego „ogrania”. Należy pogratulować im gry fair play, woli walki oraz zaangażowania. Przez większość turnieju utrzymywaliśmy się w pierwszej dziesiątce, a dwukrotnie zajmowaliśmy 5 miejsce. W kilku meczach zabrakło troszkę szczęścia aby zdobyć trzy punkty, zwłaszcza w pojedynkach z Grecją i Szwajcarią, gdzie praktycznie po zdobyciu wyrównujących bramek przez przeciwników, rozlegał się gwizdek końcowy arbitra. O końcowej pozycji zadecydowały mecze z silnymi drużynami z Bydgoszczy, których atutem było doświadczenie z rozgrywek ligowych. Chłopcy z całą pewnością pokazali się z dobrej strony, wkładając w każdy mecz wiele sił i zdrowia, a ich debiut w tak dużej imprezie należy ocenić jako bardzo udany. Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy bardzo pomogli trenerowi podczas trwania całego turnieju.

W turnieju wzięli udział: Miłosz Mella, Dawid Worowski, Dariusz Pytel, Michał Matuła, Paweł Drajem, Mateusz Minga, Kacper Osuch, Miłosz Skorupski, Bartosz Trzebiatowski, Alan Bartek, Kacper Kęsik.

Wyniki meczy:

Turcja – Austria 3:2