BKS Sparta Brodnica 0:9 WKS Zawisza Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz 4:1 Drwęca Golub Dobrzyn

Aktualności

Sparing Olimpia Grudziądz - Wda Gresta Świecie

• autor: dragoslav, 2011-03-08 14:40

Olipmia Grudziądz - Wda Gresta Świecie 1:3

W dniu 06.03.2011 odbył się pierwszy w tym roku mecz sparingowy naszej drużyny. Przeciwnikiem była drużyna Olimpii Grudziądz. W początkowej fazie meczu, gra toczyła się głównie w środku pola. Młodzi piłkarze obu zespołów walczyli o każda piłkę i starali się narzucić swój styl gry rywalowi. Pierwszą okazję do zdobycia gola Wda Gresta miała w 10 minucie po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Alana Byrtka z rzutu rożnego, Kacper Kęsik uderza precyzyjnie piłkę głową ale niestety bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania i uchronił swoją drużynę przed utratą gola. Z upływem czasu akcje Olimpii stwarzają coraz większe zagrożenie pod naszą bramką. Debiutujący w barwach Wdy Karol Murawski, dzielnie spisuje się w bramce. W 17 minucie na rajd z piłką decyduje się Karol Plutowski, mija kilku zawodników grudziądzkiej drużyny, a następnie precyzyjnym podaniem obsługuje Kacpra Kęsika, któremu nie pozostaje nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce. 1-0 dla Wdy. W 25 minucie Olimpia stworzyła najbardziej niebezpieczną sytuację w naszym polu karnym. Zawodnik gospodarzy oddaje z rzutu wolnego silny strzał w światło bramki, Karol paruje uderzenie, a następnie broni dobitkę z 5 metrów, wybijając piłkę na rzut rożny. Fenomenalna parada naszego nowego bramkarza. Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 1-0 dla gości. W drugiej części meczu nasza drużyna podbudowana prowadzeniem stara się o podwyższenie korzystnego dla siebie rezultatu. Po jednej z akcji na listę strzelców wpisuje się Kari, który nie zmarnował podania Alana i poprawił wynik na 2-0. Olimpia nie zamierzała jednak tak łatwo odpuścić i za wszelką cenę starała się odrobić straty. Zwieńczeniem ich starań była zdobyta bramka. Piłkarze z Grudziądza nabrali wiatru w żagle i stopniowo zaczęli kontrolować grę. Wydawało się, że naszej drużynie będzie bardzo ciężko utrzymać prowadzenie, przy grającej coraz lepiej Olimpii. Jednak nasi chłopcy walczyli do końca i nie koncentrowali się tylko i wyłącznie na obronie korzystnego rezultatu. Po raz drugi w meczu wspaniałą akcją zabłysnął duet Alan-Kari i podobnie jak poprzednio, dokładną asystę pierwszego, drugi zamienił na gola. Wynik 3-1 utrzymał się już do końca i nasi chłopcy schodzili z murawy jako zwycięzcy.

Słowa uznania dla całej drużyny, każdy z chłopaków dał z siebie wszystko. Bardzo udany debiut w zespole zaliczył Karol Murawski. Na uwagę zasługuje również fakt, że na mecz ten pojechaliśmy tylko w jedenastoosobowym składzie.

Sklad: Murawski, Kufel, Pytel, Kwirant, Szulerecki, Matuła, Świerczyński, Byrtek, Kęsik, Plutowski, Rutkowski

Bramki: Plutwoski x2, Kęsik

Asysty: Byrtek x2, Plutowski