BKS Sparta Brodnica 0:9 WKS Zawisza Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz 4:1 Drwęca Golub Dobrzyn

Aktualności

"REKINY" Mistrzem Ligi Wojewódzkiej

• autor: dragoslav, 2013-06-16 10:08

W sobotę rozegraliśmy ostatni mecz sezonu 2012/2013.

Decydował on o ostatecznej klasyfikacji na podium. Chcąc zapewnić sobie pierwsze miejsce, bez względu na wynik meczu Chemika Bydgoszcz, musieliśmy zdobyć 3 punkty. Do spotkania podeszliśmy odpowiednio zmotywowani i bardzo skoncentrowani. Od pierwszego gwizdka arbitra, staraliśmy się przejąć inicjatywę na boisku. W 9 minucie Dawid Cylc próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z dystansu. Górą okazał się zawodnik Zawiszy. Pierwszy gol padł w 14 minucie a jego autorem był "Wietrzyk". Zespół Zawiszy chwilę później miał doskonałą okazję na wyrównanie. W sytuacji sam na sam fantastyczną interwencją popisał się "Muraś", który uratował nas przed stratą bramki. Był to znak, że nasza defensywa musi się mieć na baczności. Szansę na podwyższenie wyniku mieli "Muli" i "Guri", niestety zabrakło siły i precyzji aby pokonać bramkarza Zawiszy. W 29 minucie, "Wietrzyk" przedzierał się lewą stroną w pole karne, podcięty przez defensora gości padł na murawę, a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był "Przesmyk". Wda prowadziła już 2-0. Ostatnią okazję na zdobycie bramki Wda miała w 33 minucie. Po faulu na "Jarancie" rzut wolny wykonywał "Wietrzyk". Po jego uderzeniu piłka poszybowała jednak nad poprzeczką.
W drugiej odsłonie meczu nasz zespół stracił wigor i oddał inicjatywę Zawiszy. Na szczęście bydgoszczanie mimo faktu, że zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki, nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Słabej postawy naszej drużyny nie zmieniły nawet przeprowadzone zmiany. W drugiej połowie meczu na uwagę zasługują strzały "Stalowgo" i "Jaranta". W obu przypadkach zabrakło jednak szczęścia i dokładności. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Świeckie "Rekiny" zostały Mistrzem Ligi Wojewódzkiej 2012/2013.

Po ostatnim gwizdku sędziego na murawie rozpoczęło się świętowanie. Cała drużyna wraz z grupą kibiców fetowała w szampańskim stylu tytuł mistrzowski.

Podziękowania dla wszystkich przybyłych na mecz! Szczególne podziękowania dla przyjaciół z mlodzieżowych drużyn Wdy, którzy przez cały mecz dopingowali nas w entuzjastyczny sposób!

Wda Gresta Świecie - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (2:0)

Skład: Murawski - Pytel, Kuffel, Sondej, Adamczyk - Przesmycki (Kęsik), Poraziński, Góra, Wietrzykowski - Jarantowicz (Ratkowski), Cylc

Bramki: Wietrzykowski, Przesmycki