BKS Sparta Brodnica 0:9 WKS Zawisza Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz 4:1 Drwęca Golub Dobrzyn
UKS SMS Włocławek 3:0 Lech Rypin

Aktualności

Wda wygrywa po raz 9

• autor: dragoslav, 2012-10-27 19:04

W sobotnie przedpołudnie rozegraliśmy mecz 10 kolejki ligi Wojewódzkiej. Przeciwnikiem był zespół Czarnych Nakło. Był to ostatni mecz rundy jesiennej na własnym boisku. Naszemu zespołowi została udostępniona szatnia trzecioligowej drużyny seniorów. Dzisiejsze zawody były rozgrywane na boisku głównym, a mecz komentował klubowy spiker. W przerwie spotkania miało miejsce spotkanie ze sponsorem naszej drużny, który pogratulował nam wyników oraz zaprosił na pomeczowe spotkanie przy kebabie.

Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. Jednak uderzenie Dawida Cylca z rzutu wolnego było mało precyzyjne i nie sprawiło większych problemów bramkarzowi. Chwilę później przed szansą stanął zawodnik Czarnych. Jednak w pojedynku sam na sam lepszy okazał się Karol Murawski. Wda próbowała szczęścia w strzałach z dystansu - niestety bezskutecznie. W 19 minucie padła pierwsza bramka w meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę w siatce umieścił Wojtek Ratkowski. W pierwszej połowie okazję na podwyższenie wyniku mieli Patryk Jarantowicz, Dawid Wietrzykowski oraz Dawid Cylc. Jednak we wszystkich sytuacjach górą był świetnie dysponowany bramkarz z Nakła. Piłkarze gości oddali dwa groźne strzały z rzutów wolnych. Na szczęście dla nas uderzenia te okazały się niecelne. Drugą połowę Wda zaczęła bardzo pomyślnie. W 38 minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Cylc. Świeckie "Rekiny" dołożyły jeszcze dwa trafienia. Po faulu na Dawidzie Cylcu, pewnym egzekutorem jedenastki był Dawid Wietrzykowski, a sam poszkodowany zdobył drugą bramkę w 65 minucie. W końcówce meczu bramkarza Czarnych próbował jeszcze zaskoczyć Dawid Świerczyński. Końcowy wynik 4-0.

Wda Gresta Świecie - Czarni Nakło 4:0 (1:0)

Skład: Murawski (Rakowski) - Plutowski (Kęsik), Kuffel, Świerczyński, Adamczyk - Wietrzykowski (Bonna), Ratkowski, Byrtek (Kwirant), Przesmycki - Jarantowicz (Pytel), Cylc (Dąbrowski)

Bramki: Cylc x2, Ratkowski, Wietrzykowski

Cała drużyna pragnie podziękować Zarządowi Klubu, Stowarzyszeniu WFBC oraz sponsorowi tytularnemu za sparcie i zorganizowanie profesjonalnej oprawy meczowej.

Zapraszam do oglądania zdjęć autorstwa Artura Maliszewskiego.