BKS Sparta Brodnica 0:9 WKS Zawisza Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz 4:1 Drwęca Golub Dobrzyn

Aktualności

Wda rozgromiła Grom

• autor: dragoslav, 2012-04-14 19:51

W dzisiejszym meczu Wda pokonała Grom Osie 6:2.

Spotkanie od samego początku obfitowało w groźne akcje podbramkowe. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Cylc (asysta Bruno Bronisławski). Drużyna gości szybko doprowadziła do wyrównania. Po kwadransie gry Grom mógł objąć prowadzenie, jednak zawodnik z Osia nie wykorzystał rzutu karnego. Nasz zespół rozkręcał się z minuty na minutę. Fantastyczną formą strzelecką popisał się "Jarant". Już w pierwszej połowie meczu udało mu się skompletować hattricka, a świetnymi podaniami obsłużyli go Szymon Adamczyk oraz dwukrotnie Dawid Cylc. Wynik do przerwy 4:1.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie zmienił się. Wda zdecydowanie przeważała na boisku. w 36 minucie okazję na zdobycie gola miał Dawid Cylc. Niestety jego strzał z rzutu wolnego wybronił bramkarz gości. Kolejny stały fragment gry i kolejna okazja Dawida. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderza głową, niestety piłka przelatuje nad poprzeczką. W 48 minucie goście zaskoczyli nasz zespół, dobre rozegranie piłki, wyjście sam na sam z bramkarzem i Karol musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Był to sygnał dla Wdy, że nie można pozwolić sobie na dekoncentrację lecz konsekwetnie grać "swoje". Po kilku nieudanych próbach nasz najlepszy snajper w końcu powiększył swój dorobek bramkowy i dwukrotnie pokonał golkipera z Osia. Wda ponownie zagroziła rywali przy wykonywaniu stałego fragmentu gry. Rzut wolny wykonywał Dawid Cylc, a po strzale Alana Byrtka piłka pofrunęła nieznacznie nad poprzeczką. W końcówce spotkania między słupkami zadebiutował Kamil Rakowski. Pomimo niewielkiej liczby minut, Kamil zanotował bardzo dobry występ. Dzięki jego dwóm świetnym interwencją pilkarzom Gromu nie udało się zmniejszyć strat. rezultat końcowy 6:2.

Wda Świecie - Grom Osie 6:2 (4:1)

Skład: Murawski - Plutowski, Świerczyński, Kuffel, Przesmycki - Bronisławski, Byrtek, Adamczyk, Minga - Cylc, Jarantowicz

Zmiany: Rakowski, Ratkowski, Kwirant, Kęsik, Mella

Bramki: Jarantowicz x3, Cylc x3

Podziękowania dla trenera Grajewskiego za wsparcie kadrowe.