Wda Świecie - Cis Cekcyn

• autor: dragoslav, 2011-08-27 21:22

W dniu dzisiejszym Wda Gresta rozegrała kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem był zespół Cisu Cekcyn.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęła drużyna gości, która przeprowadziła kilka groźnych akcji. Na szczęście rywalowi zabrakło wykończenia i skuteczności. Było to ostrzeżenie dla naszych zawodników, że nie można lekceważyć przeciwnika. Gra naszej drużyny poprawiała się z minuty na minutę, czego efektem były zdobyte bramki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Lipkowski. Kolejne trafienia dołożyli Alan Byrtek , Karol Plutowski (x2), Karol Murawski (karny). Gola samobójczego zaliczył też jeden z piłkarzy Cisu. Po pierwszej połowie Wda prowadziła wysoko 6:0. Wynik mógłby być jeszcze wyższy ale w niektórych sytuacjach naszym chłopakom zabrakło zimnej krwi przy wykańczaniu akcji. Należy również zaznaczyć, że przy kilku bramkach nasi zawodnicy mieli dużo szczęścia i rezultat tak naprawdę nie oddawał wiernie postawy naszej drużyny.

W drugiej części spotkania Wdzie udało się dosyć szybko podwyższyć prowadzenie, a kolejną bramkę zdobył Karol Plutowski. Niestety od tego momentu Wda przestała grać. Postawa Wdy wołała o pomstę do nieba. Linia pomocy zawodziła, Wda nie potrafiła rozegrać żadnej składnej akcji i pozwoliła rozwinąć skrzydła rywalowi. W formacji defensywnej przestało funkcjonować praktycznie wszystko – zdecydowanie, dokładność, koncentracja, komunikacja. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Piłkarze Cekcynu zaczęli w błyskawicznym tempie odrabiać straty. Nasz bramkarz już dawno tak często nie musiał wyciągać piłki z siatki. Piłkarzom Cisu udało się zdobyć 6 goli. Gra naszej drużyny była coraz bardziej nerwowa, zabrakło przede wszystkim opanowania, koncentracji i spokoju w rozgrywaniu piłki. Na słowa pochwały zasłużył Miłosz Mella, który zanotował bardzo dobre wejście z ławki. Asystował on przy golu na 7-0 oraz sam wpisał się na listę strzelców, po pięknym uderzeniu z dystansu. Cis Cekcyn zdobył jeszcze jedną bramkę z rzutu karnego. Wynik spotkania ustalił Kacper Kęsik.

Dzisiejszy mecz był najsłabszym spośród wszystkich rozegranych sparingów w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Chłopacy dostali dobrą lekcję od rówieśników z Cekcyna, którzy pokazali im, że nawet wysokie prowadzenie można bardzo szybko roztrwonić. Piłka nożna to nie tylko zdobywanie goli, ale także gra w obronie. Nasza drużyna po dzisiejszym spotkaniu będzie doskonale wiedziała, że przez cały mecz nie może nigdy zapomnieć o dyscyplinie taktycznej, koncentracji, komunikacji w zespole.

Wda Gresta Świecie – Cis Cekcyn 9:7 (6:0)

Skład: Murawski – Matuła, Pytel, Kuffel, Noga – Plutowski, Byrtek, Ratkowski, Pawlisz – Bonna, Lipkowski.

Zmiany: Mella, Kwirant, Kęsik, Gużyński

Bramki: Plutowski x3, Murawski, Lipkowski, Byrtek, Mella, Kęsik

W Galerii zdjęcia z meczu.